STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SQUAD-F
CZŁONKOWIE
NASZE METODY
NASZE PROGRAMY
HACKED
NEWS
KONTAKT









BUTTONY





Jak zwiększenie częstotliwości pracy magistrali FSB przekłada się na wzrost wydajności? Najłatwiej będzie odpowiedzieć na to pytanie, porównując wyniki testów procesorów Pentium 4 2,40 GHz (FSB 100 MHz) i Pentium 4 2,40B GHz (FSB 133 MHz). Po prostych obliczeniach widać od razu, że w zależności od zastosowanej aplikacji wydajność zwiększa się od kilku (SYSmark 2001 - ok. 6%, AutoCAD 2000 - 5-6%) do kilkunastu procent (Quake III Arena - 15,5%). Praktycznie bez zmian pozostały wyniki testów niskopoziomowych oprócz wydajności pamięci (wzrost o około 11-13%).
     Zakup prezentowanych procesorów na pewno będzie dobrą inwestycją na długie miesiące. Oprócz większej wydajności wynikającej ze zwiększenia częstotliwości magistrali FSB posiadacze płyt głównych, na których procesor i pamięć taktowane są synchronicznie (szyna FSB i pamięć pracują z zegarem o identycznej częstotliwości, np. 100 MHz), powinni odczuć dodatkowy przyrost mocy, wynikający ze zwiększenia częstotliwości pracy modułów RAM do 133 MHz.
     Northwoody B, bo taka jest nazwa kodowa nowych procesorów Intela z magistralą FSB o częstotliwości 533 MHz, są w tej chwili najwydajniejszymi układami przeznaczonymi do komputerów PC. Tymczasem firma AMD już zaprezentowała procesory Athlon XP Thoroughbred wykonane w technologii 0,13 mikrona, dzięki którym ma szansę ponownie nawiązać walkę.






NEWSY





2001 © Design by Favor