Zanim do mnie napiszesz...

Na głównej stronie zachęcam do pisania do mnie jeśli coś nie jest tam aktualne lub czegoś brakuje. Ponieważ jednak dostaję dużo maili, które nic nie wnoszą proszę bardzo o zapoznanie się z poniższym przed wysyłaniem do mnie e-maili.

1. To nie jest lista kanałów!

Odnośniki do stron kanałów na głównej stronie nie są spisem kanałów tylko stron kanałów. W związku z tym listy, w których ktoś informuje mnie że brakuje kanału jego miejscowości będą ignorowane jeśli nie będą zawierać informacji gdzie znajduje się strona takiego kanału (czyli URL-a).

Jeśli dany kanał miejscowości nie ma swojej strony - to się na tej liście nie znajdzie. Wielkość miejscowości, jej znaczenie historyczne, kulturalne czy administracyjne - jak i liczebność kanału - nie mają tu żadnego znaczenia.

2. To nie jest lista kanałów - po raz drugi...

Jeśli idzie o kanały inne niż związane z miejscowściami to nie zamierzam opublikować tutaj odnośników do wszystkich stron wszystkich możliwych kanałów. Przeciwnie, chciałbym aby ta sekcja strony głównej nie stała się zbyt duża. Dlatego zamieszczane będą odnośniki jedynie do niektórych kanałów (ocena zaś jest całkowicie subiektywna).

Ponownie, listy informujące o braku jakiegoś kanału a nie zawierające odnośnika (URL) do jego strony będą ignorowane całkowicie.

3. Nie odpowiadam za aliasy pocztowe i DNS.

Wiele razy otrzymywałem listy, w których autorzy prosili o stworzenie im aliasa pocztowego (typu nick@irc.pl) lub stworzenie nazwy w domenie irc.pl dla ich stron (np. kanal.irc.pl). Do tworzenia aliasów lub zarządzania nimi służy odpowiednia stona WWW.

Właściwym adresem do kierowania próśb związanych z domeną irc.pl i ew. rejestracją w niej nazw/poddomen jest hostmaster@irc.pl.

4. Nie odpowiadam na proste pytania i puste listy.

Nie odpowiadam na pytania w rodzaju "Czesc. Jestem tu nowy/a, jak wejść na IRC?". Jeśli ktoś nie umie sobie sam znaleźć w sieci odpowiedzi na swoje pytanie, to zapewne lepiej aby jej nie odnalazł.

Na listy puste nie odpowiadam z przyczyn oczywistych. Listy zawierające np. jedynie słowo (?) Cze kwalifikują się jako puste.

5. Programy: im więcej informacji tym lepiej.

Jeśli idzie o programy do IRC-owania, to bardzo cieszę się z każdej informacji, nawet zawierającej jedynie nazwę programu. Mimo to jeśli danego programu używasz i nie wymaga to szczególnego wysiłku prosiłbym o przysłanie możliwie wielu informacji na jego temat, tak abym mógł zamieścić odnośnik. Z góry dziękuję.

Adres e-mail: Emin@irc.pl


2000-11-23 Emin.