---

|

FAQ 2

Poprzednie pytanie
Pytania
Następne pytanie

---

?

ODTWARZANIE PLIKÓW MPEG-3 (*.MP3)

!

Do odtwarzania plików MPEG-3 (rozszerzenie MP3) potrzebny jest odpowiedni program (player). Najbardziej znany i jednocześnie najlepszy program tego typu dla środowiska Windows 9x to Winamp. Zapewnia on wysoką jakość dźwięku, niewielkie obciążenie procesora, wysoką funkcjonalność i bardzo dużą konfigurowalność. Winamp jest uważany za wzór dla wszystkich innych odtwarzaczy MP3. Program można załadować z oficjalnej strony Winamp'a lub z jednej z polskich stron zajmujących się MP3 (np. Świat MP3 Audio, MP3 Service) [ZOBACZ]. Możliwość odtwarzania plików MP3 oferuje także Microsoft Windows Media Player [ZOBACZ].
Pamiętaj, że jeżeli nie masz odpowiedniego kodeka do odtwarzania plików WAV skompresowanych algorytmem MPEG-3 bezpośrednio w Windows, to możesz je odtwarzać właśnie WinAMP'em.
Pliki MP3 można odtwarzać także w innych systemach operacyjnych. Oto przykłady systemów operacyjnych wraz z nazwami i stronami WWW przystosowanych do nich odtwarzaczy MP3:
DOS - dosamp
UNIX -
XMMS, FreeAMP
Macintosh (PowerPC) - Macast
Więcej informacji o odtwarzaczach dla różnych systemów operacyjnych wraz z możliwością ich załadowania znajdziesz na stronie MP3 Service.

ZOBACZ TEŻ
Jak zamienić plik MP3 na WAV?
Jak kompresować pliki WAV do MP3?
Co to jest MP3?
Jak kopiować pliki z płyt audio do MP3?
Jakie są konkurencyjne do MP3 formaty zapisu dźwięku?

 


K(C) MG. KAKOFONIA jest częścią serwisu STOPKLATKA.