Bez uprzedzeń
 
 

O AUTORACH

 
Propaganda komunistyczna - strona główna
Propaganda komunistyczna
Fragmenty książek
Propaganda komunistyczna
Artykuły prasowe
Propaganda komunistyczna
Liryki robotnicze
Propaganda komunistyczna
Gazetki szkolne
Propaganda komunistyczna
Przemówienia
Propaganda komunistyczna
Hasła
Propaganda komunistyczna
Różne
Propaganda komunistyczna
Ankieta / Wyniki
Propaganda komunistyczna
O autorach
Propaganda komunistyczna
Księga gości
Propaganda komunistyczna
Linki
Propaganda komunistyczna

KLIKAJĄC NA PONIŻSZYCH LINKACH, MOŻNA ZASIĘGNĄĆ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NA TEMAT NASZEJ WITRYNY

Propaganda komunistyczna

Propaganda komunistyczna

Po co stworzyliśmy ten serwis... >

Kto i w jaki sposób przyczynił się do powstania naszej strony >

Szczegółowe informacje nt. autorów strony (z przymróżeniem oka) >

Prośba do wszystkich internautów, którzy chcieliby nam w jakiś sposób pomóc >

Gdzie o nas pisano >


ARCHIWUM PROPAGANDY

Dostajemy bardzo dużo listów, w których internauci pytają się nas, dlaczego stworzyliśmy tę stronę. A napisaliśmy ją dlatego, iż jedną z narodowych cech Polaków jest skleroza. Przypominamy więc, jaką Polskę budowali nam Kwaśniewscy, Millery i Cimoszewicze. Oprócz tego, chcieliśmy zwrócić uwagę na to, czym jest propaganda. Dzisiaj, w demokratycznym kraju niektóre media posługują się równie absurdalną i idiotyczną propagandą, co ta z lat PRL-u. Media publiczne (TVP, PR), "Trybuna", "Przegląd", "Pracownicza demokracja" itp. manipulują ludźmi, próbują nam wmówić, że czarne jest białe i odwrotnie. Pokazujemy więc historię ogłupiania polskiego społeczeństwa. Mimo że charakter strony jest komiczny i humorystyczny, chcielibyśmy, byście Państwo wyciągnęli jakieś wnioski z tej lekcji historii.

Dostajemy także listy, w których internauci piszą: "a AWS to i tamto...". Szanowni Czytelnicy, nie jesteśmy zwolennikami związków zawodowych zwanych AWS czy centro-lewicy w postaci UW, więc wysyłanie listów w tym stylu nie ma najmniejszego sensu. Przedstawiamy dowody ludzkiej głupoty. Staramy się je nie komentować, więc nie miejcie, Państwo, do nas pretensji, że to, co ukazujemy na naszych stronach stawia w bardzo negatywnym świetle wszystkich dzisiejszych postkomunistów. Przecież teksty, które możecie przeczytać w naszym archiwum nie są przez nas modyfikowane czy zmieniane, więc bardzo prosimy o to, by nie zarzucać nam stronniczości.

Nasz serwis aktualizujemy zazwyczaj co kilka tygodni, ale czasem musi minąć kilka miesięcy, byśmy znaleźli czas na dodanie kolejnych materiałów. Dysponujemy całą stertą PRL-owskich gazet, książek itp., ale w dwie osoby, po prostu, nie dajemy rady. Każda inicjatywa ze strony naszych czytelników jest mile widziana. Często bez ich pomocy nie mielibyśmy kolejnej porcji komunistycznych bzdur.

"Propaganda komunistyczna" powstała w październiku 1998 r.

Krzysztof Wasilewski


Autorzy:

inspiracja - Stanisław Bareja

pomysł i koncepcja - Krzysztof Wasilewski

grafika - Krzysztof Wasilewski

przepisywanie tekstów - Karol Pykosz, Krzysztof Wasilewski

układ strony - Krzysztof Wasilewski

materiały książkowe - Karol Pykosz, Krzysztof Wasilewski

materiały prasowe - Karol Pykosz, Krzysztof Wasilewski

opracowanie liryków - Krzysztof Wasilewski

materiały zdjęciowe - Karol Pykosz, Krzysztof Wasilewski

materiały z przemówień - Krzysztof Wasilewski

hasła propagandowe - Krzysztof Wasilewski, Karol Pykosz

kontakt z czytelnikami - Krzysztof Wasilewski

komentarze - Krzysztof Wasilewski

prowadzenie statystyk - Krzysztof Wasilewski

Specjalne podziękowanie dla profesora Walczyka za udostępnienie części materiałów o czasach PRL, dla Mateusza Ulasińskiego za program OCR oraz dla Kazimierza Robaka za wyszukanie i poprawę błędów na naszych stronach. Nie możemy także zapomnieć o Jacku Naumiuku, który pożyczył nam kilkadziesiąt PRL-owskich gazet, książek i innych materiałów propagandowych - dzięki!

Dziękujemy również wszystkim osobom, które przesyłają do nas komunistyczne teksty i fotki.


A oto szczegółowe informacje o głównych autorach:

Krzysztof WasilewskiKrzysztof Wasilewski - ur. w 1917 r. w garnizonie wojskowym koło Ciechocinka. Od samego początku wykazywał wolę wielkiego marksisty i rewolucjonisty. Pierwsze słowa wypowiedziane w wieku 2 lat to  "Towarzysz Lenin", dopiero później - "Partia". W wieku 15 lat obrał jedynie słuszną drogę polityczną i wstąpił do komsomołu radzieckiego, gdzie śmiały w swoich celach i planach zorganizował cztery plena partyjne pod hasłami:

"Trzeźwość - drugim imieniem człowieka radzieckiego"
"Sanacyjna Polska - półkolonią zagranicznego kapitału"
"Więcej walki i więcej porozumienia"
"Współzawodnictwo pracy - przełamaniem burżuazyjnego sposobu myślenia"

Był wielkim pionierem i awangardzistą wśród klasy robotniczej. Walczył z wyzyskiem robotników przez imperialistyczne kanalie reakcyjne. Demaskował knowania sanacyjnych klik Ciemnogrodu. Podczas II Wojny Światowej walczył na froncie z faszystowskimi spekulantami handlującymi wkładkami do butów w południowej Kambodży. Wygrał... Zdemaskował burżuazyjne siły wichrzycielstwa i obszarnictwa w postaci trzech amerykańskich szpiegów - Adolfa Wyzyska, Johna Uciska i Franka Dolara, którzy bojkotowali komunistyczne brygady szturmowe.

W wieku 35 lat wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i realizował wspólnie z tow. Bierutem założenia Wielkiego Planu 6-letniego. Był niezwyciężony w walce z podszeptami wroga klasowego. Przez 2 lata, wraz z Karolem Pykoszem zajmował się  przesuwaniem kościołów. Rekordem było przesunięcie kocioła w Wągrach o całe 31 m i 42 cm. Był stachanowcem podejmującym trud dobrej roboty jako robotnik - układacz płytek chodnikowych oraz artysta - traktorzysta.  W poniedziałki pracował, w środy też, a w pozostałe dni był rencistą. Średnio wyrabiał  5965% normy! Kontrrewolucyjne siły burżuazji amerykańskiej i angielskiej bojkotowały jego socjalistyczną pracę na rzecz zjednoczenia robotniczo-chłopskiego,  oczerniając jego zasługi jako propagatora teorii marksistowsko-leninowskiej, oskarżając go o nieróbstwo i picie taniego wina marki "Gleborzut" i "Alpaga Bramowa".  Wszystko to wichrzycielskie kłamstwo! Jak powszechnie wiadomo Wasilewski był, jak większość, socjalistycznym abstynentem. W 1961r. na V zjeździe SLD (Sojusz Literatów Dolnośląskich) powiedział zdanie, które stało się myślą przewodnią IX zjazdu kombajnistów cieszyńskich:

"Wyciągnąć należy wnioski, które to wnioski, związane z analizą marksistowską cyklów rozwojowych świadczą, że nagromadzenie zmian ilościowych może doprowadzić do teorii przesilenia wobec faktów."

W 1967 r. zorganizował zjazd palaczy kotłowych, na którym poruszono problem amerykańskich "kajdan" własności prywatnej. Rok później był twórcą konkursu plakatu maszynowego, którego sam został laureatem, wystawiając plakat zatytułowany: "Brona - najlepszym przyjacielem człowieka".

Jako pisarz, Krzysztof Wasilewski zadebiutował w 1970 r. utworem "Kryzys reakcji endecko-piastowskiej". Jego twórczość propagowana była w wielu krajach bloku właściwego - ZSRR, NRD, Bułgarii, Rumunii, Jugosławii oraz  w Czechosłowacji. Napisał słynne książki dotyczące przodujących mas pracujących i agonalnej sytuacji kapitalizmu zachodniego:

 • "Jak podpierać się łopatą, żeby się nie zmęczyć"
 • "Spożycie wódki w aspekcie Planu 6-letniego"
 • "Towarzysz Gierek i inni bohaterowie Polski Ludowej"
 • "Zbrodnicze NATO i  co my na  to?"
 • "Kalosze nie tylko na eksport"
 • "Spekulanci w  masarni, czyli jak zapobiegać imperialistycznym sabotażom"
 • "Wpływ pogody na braki dostaw swetrów szetlandów"
 • "Reagan - portret zbankrutowanego politykiera"

Towarzysz Wasilewski sławny był również jako twórca licznych pieśni opiewających zwycięstwo radzieckiej armii czerwonej nad amerykańskim materializmem:

 • "Gdzie się podziały tamte kiełbasy"
 • "Pieśń o moralności drobnego posiadacza"
 • "Mazurek Jaruzelskiego"
 • "Szable do boju, lance w dłoń - imperialistę dzisiaj goń"
 • "Jedziemy czerwonym autobusem"

W 1991 r., mając 74 lata, po zwycięstwie kolonialnego kapitalizmu w Polsce Krzysztof Wasilewski wstąpił w szeregi Ruchu Młodych SdRP, gdzie kontynuował postępową działalność komunistyczną. W roku 1999 Wasilewski, już jako socjaldemokrata napisał ostatnią ze swoich książek pt. "Jak uciec od długów" i zapisał się do zupełnie nowej partii - SLD. W październiku 1999 r. został zdegradowany do pozycji emeryta-tapicera-blacharza. Jego braterska, socjalistyczna myśl będzie zawsze z nami...


Karol PykoszKarol Pykosz - ur. 1944 r. na terenie fabryki produkującej sierpy w Odrzywołach, już od początku miał pociąg do wydajnej robotniczej pracy. W wieku 21 lat założył wraz z  kolegami "Towarzystwo przyjaciół abstynenctwa robotniczego" popierające program  kompletnego zniwelowania tego problemu wśród pracujących kół. Uczęszczając do "Szkoły robotniczej im. Rewolucyjnych Komsomolców", w czwartej klasie wygrał konkurs na najszybciej zaorane pole, uzyskując doskonały wynik 4 godziny 12 minut i 37 sekund poprawiając poprzedni rekord o okrągłe 17 minut. W ten sposób wkroczył do grona awangardy szkolnej. Pod koniec swej kariery klasowej zajął się pisaniem artykułów do bardzo poczytnej gazetki szkolnej "To i co". W swych artykułach poruszał wiele problemów np.: "Czy na pewno jest aż tak dobrze - analiza faktów w obrębie sanacyjnej infrastruktury społecznej", "Świadomość aktywu i stan pracy", "Walka klasowa a ogrodnictwo między 1946-51". Po skończeniu szkoły podjął pracę w zakładzie "Wolność" . Został tam operatorem łopaty - trzeciego stopnia. Po spaleniu fabryki ponownie wkroczył na tory pisarstwa i wraz z J.Liderem stworzył wiele znakomitych dzieł jak np.: "Przesuwanie kościołów - fakty i rekordy , "Sposób na wichrzyciela czyli  jak zdemaskować imperialistyczną świnię". Chociaż te tytuły mówią same za siebie, to nie był on tylko doskonałym pisarzem lecz również aktywistą-bolszewikiem. Wsławił się słynną akcją ratowania wiązanek imieninowych w płonącej spółdzielni ogrodniczej.  Łącznie uratował 1234 wiązanki, za co został odznaczony "Orderem przemysłu lekkiego i przetwórstwa rybnego". Gdy pracował w "Spółdzielni ZG SMPREiWT" został przewodniczącym przyzakładowego klubu sportowego "ZG PLAN". Doszedł do takich  sukcesów sportowych jak: trzecie miejsce w letniej olimpiadzie pszczelarzy w Łęczycy,  ósme miejsce w maratonie przemysłu ciężkiego w Słomowie i co najważniejsze - druga lokata w międzypaństwowym konkursie przemysłu mięsnego, zdobywając nagrodę srebrnego tucznika. Po wielu latach walki z obszarnickimi propagatorami burżuazji, zasłużenie odszedł na emeryturę i dostał naukowy dodatek do renty .

;-)


Prośba:

Zwracamy się z wielką prośbą o przesyłanie do nas e-mailem różnego rodzaju komunistycznych tekstów: haseł propagandowych, artykułów prasowych, fragmentów książek. Prosimy także o dołączanie linku do naszej strony na Państwa witrynach internetowych. Prosimy także o to, byście poinformowali nas o ewentualnych literówkach czy błędach, które nie wychwyciliśmy podczas sprawdzania pisowni zamieszczanych przez nas tekstów. Informujcie nas Państwo także o wszelkich wzmiankach w prasie na temat naszej witryny internetowej. Za wszelką pomoc, z góry serdecznie dziękujemy.

Krzysztof Wasilewski
Karol Pykosz


W poniższych gazetach i magazynach komputerowych umieszczono informacje o naszym serwisie:

 • "Gazeta Wyborcza" (dodatek "komputer") z wtorku 10 listopada 1998 r.,
 • "Dziennik Polski" z czwartku 21 stycznia 1999 r.
 • Magazyn komputerowy "CHIP" z marca 1999 r.,
 • serwis nasz został nagrany na płyty CD dołączane do magazynów "CHIP",
 • Magazyn użytkowników sieci "INTERNET" z kwietnia 1999 r.
 • Magazyn komputerowy "ENTER" z maja 1999 r.,
 • witryna znalazła się na płytach CD dołączanych do magazynu "ENTER",
 • Magazyn internetowy "//WWW." z października 1999 r.
 • strona została nagrana na płytę CD dołączaną do magazynu "//WWW/",
 • Tygodnik "Wprost" (dodatek medialny intermedi@) z 2 kwietnia 2000 r.
 • Magazyn "INTERNET" - galeria stron internetowych, czerwiec 2000 r.

Informacje o "Propagandzie komunistycznej" mogły znaleźć się także w innych czasopismach. Czasami zauważalny jest nagły wzrost popularności naszych stron, ale nie jesteśmy w stanie dojść, w jakiej gazecie nas opisano. Wszystkie informacje o tym, kto i gdzie nas zamieścił, uzyskujemy od internautów, więc zwracamy się z gorącą prośbą by poinformować nas o fakcie znalezienia naszej witryny w jakimś magazynie komputerowym czy dzienniku.

 

Propaganda komunistyczna

SERWIS STOWARZYSZONY Z BEZ UPRZEDZEŃ

Propaganda komunistyczna

Bez uprzedzeń

Licznik

Propaganda komunistyczna - strona główna
Propaganda komunistyczna
Portrety towarzyszy
Portrety towarzyszy

Plakaty
Plakaty

Bądź czujny - napisz!!!

stat4u

Bez uprzedzeń

Propaganda komunistyczna

Poczta